Ua
Вхід/Реєстрація
Ви можете використати свій код клієнта.

Новини

13/09/2022

3D-друковані запчастини для автомобілів: замовляйте у АвтоНова-Д!

3D-друковані запчастини можуть бути оптимальним варінтом в складних рішеннях

Вже сьогодні в Україні цілком реально замовити 3D-друковані запчастини на автомобіль. Користуючись таким рішенням, покупець може виграти і час, і гроші. За якість не варто переживати: сучасні деталі, надруковані на 3D-принтерах, часто не поступаються за характеристиками традиційним комплектуючим, а в деяких випадках навіть перевершують їх.

 

 

Які проблеми вирішує 3D-друк запчастин?

 

Нерідко трапляються випадки, коли автомобілісту потрібно замінити лише одну невеличку деталь, а вона йде виключно у зборі з агрегатом. Або ця запчастина є на ринку, однак коштує великих грошей і її потрібно довго чекати на замовлення. Ще одна проблема – доступ до запчастин для ретро-автомобілів. Часом на таку техніку необхідні комплектуючі взагалі не знайти.

У цьому випадку може допомогти технологія 3D-друку.

 

Які запчастини можна надрукувати на 3D-принтері?

 

 • Кузовна група – вставки в бампери, корпуси бічних дзеркал, ручки дверей, спойлери, радіаторні решітки, ін.
 • Деталі салону – ручки регулювання положення сидіння, дефлектори обдування, ін.
 • «Дрібні» запчастини – кришки, клапани, шестірні, тощо.
 • Аксесуари – упори замка дверей, ін.

 

3D-друковані шестерні мотора клімат-контролю Renault Trafic 2

 

Обмежено також друкуються запчастини і для групи підкапотного простору (до уваги беруться зокрема такі фактори, як температурний режим експлуатації, складність стикування з агрегатом/ми, ін.).

 

3D-друк охоплює ті деталі, які можна виготовити із пластику та/або гуми.

 

 

Деякі автовиробники також застосовують 3D-друк у виробництві. Наприклад, CUPRA (VAG)

 

Конкретний приклад успішного застосування 3D-друку запчастин

 

Проблема:

 

На автомобіль Audi C6 3.0 знадобилася заміна вихрових заслінок впускного колектора. Проблема полягала в тому, що наявні рішення на ринку запчастин для клієнта виявилися не по кишені: щоб полагодити машину, потрібно було встановлювати блок приводу заслінок в зборі (VAG 06C133611), вартість якого становила 10 000 – 12 000 грн. Рішенням було виготовлення ремкомплекту відновлення вихрових заслінок за допомогою 3D-принтера.

 

Рішення:

 

На виході замовник отримав повністю функціонуючу запасну частину відповідно до необхідних параметрів за прийнятну ціну (1500 грн). Деталь ідеально підійшла на автомобіль. Рекламацій у міру експлуатації не надходило.

 

 

Ремкомплект вихрових заслінок Audi A6 C6

 

Як робляться 3D-друковані запчастини?

 

Головне у цьому процесі – особливий пристрій, 3D-принтер. Для виготовлення використовуються такі матеріали:

 

 • Пластики – ABS, PET, PETG, PLA, NYLON, HIPS.
 • Гуми – TPU, ELASTAN, FLEX.

У принтер подаються пластикові та/або гумові нитки. Нитка плавиться в друкувальній голівці, яка видавлює матеріал на платформу, створюючи об'єкт шар за шаром. Після запуску виробництва оператору залишається дочекатися готової деталі.

 

До речі, відносно того, що 3D-друковані запчастини можуть перевершувати за характеристиками традиційні деталі – не жарт. Нижче наочний приклад.

 

Петля бардачка Renault Premium DXI 5001867448

 

 

Оригінал

 

 

3D Аналог

 

 

Матеріал - ABS

 

 

Матеріал - Elastan D100

 

Температуростійкість -40, +100

 

Температуростійкість -40, +120

 

Нестійкий до вібрацій, не дуже міцний

(Можливі утворення тріщин при вібраціях)

 

Матеріал за своєю структурою міцний та крихкий, не витримує будь-які види деформації при роботі

 

Стійкий до вібрацій, динамічних навантажень, екстремальних умов експлуатації

 

Матеріал за своєю структурою в'язкий, що покращує технічні характеристики виробу в роботі

 

Твердість за шкалою Шора – D68

 

Твердість за шкалою Шора – D100

 

Не переносить УФ промені (тріскається)

 

Нейтральний до УФ променів

 

Добре протистоїть гідроабразивному зносу

 

Добре протистоїть гідроабразивному зносу

 

 

 

Ліворуч – 3D-аналог, праворуч – оригінал

 

Примітка: екземпляр цієї деталі, виготовлений за допомогою 3D-друку, має не тільки підвищену міцність порівняно з оригінальною запчастиною за рахунок застосування в'язких полімерів, але також є модульним: у разі виходу з ладу однієї з частин запчастину можна легко розібрати та замінити на один з пошкоджених елементів. Оригінальна деталь має в основі кріплення вприсований із заводу вал, який вилучити з виробу дуже важко. Також жоден із виробників на ринку не пропонує можливість купівлі однієї із частин свого виробу.

 

Щодо ціни, вартість такої друкованої запчастини становить 350 грн (на момент написання цієї статті). Для порівняння, оригінал обійдеться у 1120 грн (28$), китайський та чи польський аналог – 400-450 грн.  

 

Як швидко робляться 3D-друковані запчастини?

 

Порівняно з традиційними методами виробництва («лиття», «токарка», тощо), де на отримання готових виробів витрачаються тижні, 3D-друк дозволяє отримати складний готовий виріб вже за лічені години. У деяких випадках на виготовлення деталі потрібно лише 15-30 хвилин.

 

 

Ручка сидіння Renault T

 

Таким чином, як тільки клієнт робить замовлення, його деталь переходить того ж дня зі статусу «проблемної» до статусу такої, що вже «є в наявності, готова до відправки».

 

Гарантія

 

На 3D-друковані запчастини АвтоНова-Д надає гарантію терміном на 1 рік без обмежень по пробігу.

 

Замовити 3D-друковану запчастину

 

3D-друковані запчастини виготовляються на замовлення (як у одиничному екземплярі, так серійно). 

 

Щоб залишити заявку, напишіть, будь ласка, на пошту: [email protected] 

 

Поширині запитання щодо 3-друкованих запчастин та відповіді на них

 

 1. В якому вигляді робиться запит / подається інформація? Чи потрібен макет? Як передається виготовлена 3D-друкована запчастина?

Найчастіше для створення моделі нам потрібен оригінал, за яким ми створюємо модель для безпосереднього виготовлення. Також в процесі моделювання можуть бути враховані побажання клієнта (посилення слабких місць, різноманітні модернізації, тощо). Передача деталі відбувається за допомогою поштових компаній (Нова Пошта, Укрпошта, тощо).

 

 1. Як визначається ціна на виріб?

Основними параметрами, що впливають на ціну готового виробу, є: час, витрачений, на моделювання/сканування зразка, підганяння виготовленої деталі, постобробка (якщо потрібне), вартість та кількості матеріалу (матеріал підбирається нами, залежно від середовища та характеру застосування), та час друку.

 

 1. Який термін виконання замовлення?

Термін виконання замовлення залежить від складності деталі та її габаритів. В середньому процес виготовлення деталі становить 2-7 днів.

 

 1. Чи є гарантія на готову запчастину?

На жаль, ми не маємо можливості протестувати будь-яку деталь будь-якого механізму в реальних умовах, тому не виключені випадки, коли замовник сам виступає випробувачем деталі. Однак робота інженерами автомобільного транспорту проводиться відповідно до технічних норм та з повним розумінням, в яких умовах працюватиме деталь, а також з урахуванням навантаження на неї та особливості її застосування.

 

 1. Які матеріали можна використовувати?

Список матеріалів досить широкий, і його номенклатура постійно розширюється, з розвитком технологій. Для виготовлення деталей ми використовуємо різні полімери, підбираючи необхідний матеріал, відштовхуючись від оригінальної деталі. Ми можемо виготовляти як стандартні, тверді деталі, так і деталі з гум, різної твердості та гнучкості.

 

 1. Що таке 3D-принтер?

ЗD принтер – пристрій, що дозволяє виготовляти деталі з різних пластиків, з максимально спрощеним виробничим процесом, особливо одиничними екземплярами.

 

Якщо у вас є запитання з приводу 3D-друкованих запчастин, пишіть нам у Vaber або Facebook.